Fyzioterapie má ohromné možnosti vstoupit a nadále ovlivňovat dění v pohybovém systému. Jeho bolestem je možné účelně předcházet, dále je řešit (jedná-li se o bolesti, které mají tzv. funkční charakter, stejně tak řadu potíží strukturálních) a poté předcházet dalším. Každá konzultace musí být zahájena vyšetřením pohybového aparátu, jinak není možné stanovit příčinu poruchy. Mnohdy je však velmi obtížné se základní příčiny dopátrat, zvláště v situacích, kdy mají bolesti chronický průběh a trvají i několik let. V terapii je nutný komplexní přístup, který zaručí obnovu správných svalových funkcí, regeneraci poškozených struktur, návrat k jakési rovnováze, kompenzaci náročné profese nebo sportu.

Ve své praxi pracuji výhradně se stabilizačně mobilizační technikou - tzv. SM systémem (jehož autorem je MUDr. R Smíšek), která umožní nejenom mně ale především vám přistupovat k pohybovému systému především aktivně. Řadu potíží jste schopni vyřešit sami, stačí se naučit poslouchat řeč svého těla a trochu jí porozumět. Bolest je informace. A ať se nám to líbí nebo ne, je to zpráva v podstatě pozitivní. Pokud místo zamyšlení se nad její příčinou sáhneme po analgetiku, protože je to nejrychlejší cesta se jí zbavit, zaděláváme si na bolesti mnohem závažnější. Přistupujme tedy k vlastnímu tělu trochu zodpovědněji, ušetříme si hromadu zbytečných starostí.

Terapii lze doplnit prvky z konceptu Jarmily Čápové (aktivní stabilizace lopatky, jakožto nutného předpokladu k plnému využití správných motorických stereotypů), MUDr. E. Raševa (posturomed, propriomed) nebo v neposlední řadě přiložením kineziologického tejpu.

Individuální terapii je možné doplnit anebo nahradit pravidelným cvičením ve skupině – na SportKM jsou pro vás připraveny programy cvičení na velkém míči nebo Bosu Core (pomalé formy cvičení na nestabilní ploše).

SM systém

Stabilizačně-mobilizační terapie MUDr. R. Smíška. Kompletní program pro regeneraci páteře.

více informací

Atletika pro děti

Atletická školka a přípravka pro děti od 5 do 11 let. Pravidelné tréninky na atletickém stadionu v pátky 16.30-17.30 (do konce října).

více informací

Běhání

Pro radost, kondici, zdraví.

více informací

 

Aktuality


Běh pro Gambii

9. 10. 2013 - JitkaSt.


Přes Hostýnské vrchy pěkně po svých

11. 8. 2013 - JitkaSt.

Pokud nenapíšu několik řádků hned dneska, už se k tomu nedostanu. Včera jsme se byli proběhnout. Sice to bylo trochu dál, než obvykle, ale občas se musí vyzkoušet i něco jiného.


Otázka: je možné maraton běžet na pohodu? Odpověď: ano!

13. 5. 2013 - JitkaSt.

Deštivé počasí posledních dnů se z Čech přestěhovalo na neděli na Moravu. Tentokrát mi to ale vůbec nevadilo. Praha se probudila do pěkného slunečného nedělního rána. Vše bylo přichystáno akorát.


Vienna City Marathon 2013

16. 4. 2013 - JitkaSt.

Před půlrokem jsem dostala dárek. Byl opravdu originální. Půlroku jsem se těšila, až ho budu moci použít. Byl to dárek na jedno použití a využít se mohl na konkrétním místě, v konkrétní den a čas. Bylo to startovní číslo na 30.
Obrazem

Actis effector 24.6.2012