Čertovská desítka 2012

18. 12. 2012 - JitkaSt.

Pokud se vám podařilo v sobotu vyhlédnout z okna, určitě jste si řekli, že byste psa ven nevyhnali... dalo by se možná říct, že po prosněžených a zmrzlých dnech, se v sobotu ženili všichni čerti. Na loděnici u Bágráku tomu ale skutečně tak bylo. Čerti tam byli minimálně dva...


Pokud se vám podařilo v sobotu vyhlédnout z okna, určitě jste si řekli, že byste psa ven nevyhnali... dalo by se možná říct, že po prosněžených a zmrzlých dnech, se v sobotu ženili všichni čerti. Na loděnici u Bágráku tomu ale skutečně tak bylo. Čerti tam byli minimálně dva, teda pokud jsem to dobře spočítala :-).

A taky dalších asi sedmdesát lidí, co si občas dobrovolně a rádi zaběhnou pár kiláčků. Rudohvězďáci přichystali další ročník Čertovského běhu. Původně se mělo jednat o silniční záležitost. Ale vzhledem k tomu, co se dělo v minulých dnech, mám na mysli příchod velmi pěkné paní zimy, se za jiných okolností silniční běh, změnil v náročný kros. A proč ne. Zima je zima a v sobotu si na chvíli zkrátka odpočinula, mrazy byly ty tam, dostavila se obleva s děštěm a sníh s ledem se změnil v nefalšovanou břečku. Zkrátka ideální povrch pro bezva běh. 

Úplně na začátku jsem se chtěla skutečně dobře na tohle závodění připravit, protože jen připraveným prý štěstí přeje. Nakonec se to ale nepodařilo, tréninkové běhání se nezadařilo tak, jak jsem si naplánovala a minimálně dvoutýdenní výpadek mě v posledních dnech upozorňoval, že si v sobotu nebudu nijak vyskakovat... No co, každý den svátek není, víme. Na druhé straně se mi v poslední době celkem daří přemlouvat běžecké přátele ke společným výběhům a ledacos se dalo dohnat, alespoň jistota, že těch deset v kuse dám. A zbytek je vlasně asi jedno. Nebo ne?

Radim, Katka, Lenka a já. Tonda, radim, Katka, Lenka a já :-)
Tonda, Radim, Katka, Lenka, já a čert :-)  

Jedenáctá dopolední odstartovala nejen druhý ročník Čertovského běhu, ale i čertovského deště, který postupně sílil. A kdo nechtěl zmoknout, musel si zkrátka do cíle trochu pohnout kostrou :-). A tak jsem se dle toho řídila a kostrou jsem pohla. Nebylo to ale ve správný čas. Po delší době jsem použila zázračné hodinky, které mi napočítaly v prvních několikastech metrech neuvěřitelných 4:17/km. Takovou rychlostí jsem neběžela, ani nepamatuji. Záhy zjišťuji, že jsem asi zvolila boty, ve kterých už neumím běhat a tempo po prvních kilometrech se zpomaluje. Není to jen botama, to víme. Naběháno jsem neměla, ale tělo si běhání pamatuje i přes nucenou přestávku. Možná trochu foukalo, pod nohama navíc břečka. Všichni měli ale podmínky stejné, možná ti, co běželi mezi prvními to měli horší, prošlapávali nám cestu... Cyklostezka je otevřená. Ale daří se mi běžet ve skupině, tak dobrý. Kilometry jsou poctivě značené, pořadatelé si dali záležet. Běžím těsně za čertem. Na lavičce před otočkou dokonce jakási improvizovaná občerstvovací stanice :-). Čert zastavuje :-). Běžím dál, mezitím míjíme čelo startovního pole. S mnohými si plácnu :-). Parádní zážitky. Vypadá to, že Pavlovi Židlíkovi to zase běhá, tak to mám opravdu radost. S Richardem se míjím zanedlouho také, nevím, jak jsem si mohla myslet, že budu i tentokrát trochu rychlejší. Nebudu, ale Ríšo, počkej první půlmaraton v novém roce Ti nedám :-). Anebo možná jo :-). Za chvíli Radim a otáčím hezky kolem kuželky, letos přesná polovina. Druhá půlka, přiznávám, trochu protrápená. To se zkrátka někdy stane. Zpomaluju a doufám, že udržím své místo. Raději se ale neohlížím, aby to nevypadalo, že už nemůžu :-). Předbíhá mě Víťa, ten to má povolené a vypadá to, má z toho dokonce radost!!! No toto... Naštěstí jsme už zpátky u letiště. Přeci jen letmý pohled dozadu. Dobrý. Závěr vypouštím a zpomaluju. Radim už vyklusává, pěkně se mnou napodruhé do cíle. Kdyby se běželo ještě dál, tak mě dají dnes asi všichni :-).

Radim v cíli. Moje cílová rovinka.
Ještě kousek... Konečně v cíli?
S Víťou Tesaříkem Tonda

S časem 46 min a 26vt jsem se dostavila slavnostně do cíle a udržela jsem si třetí příčku mezi ženskýma. Kdybych rozběhla jen trochu pomaleji, mohlo to být s lepšími pocity až do úplného konce. Ale co už teď. Příště!!! Na jaře se prý poběží v KM půlmaraton!!! Tak se těšíme. A také se těšíme na další ročník Čertovského běhu. Báječná organizace, zázemí, polívka. Perníková medaile za umístění. Ještě se musím Laurušky zeptat, jestli náhodou neví, kam se ta medaile ztratila :-)...

SM systém

Stabilizačně-mobilizační terapie MUDr. R. Smíška. Kompletní program pro regeneraci páteře.

více informací

Atletika pro děti

Atletická školka a přípravka pro děti od 5 do 11 let. Pravidelné tréninky na atletickém stadionu v pátky 16.30-17.30 (do konce října).

více informací

Běhání

Pro radost, kondici, zdraví.

více informací

 

Aktuality


Běh pro Gambii

9. 10. 2013 - JitkaSt.


Přes Hostýnské vrchy pěkně po svých

11. 8. 2013 - JitkaSt.

Pokud nenapíšu několik řádků hned dneska, už se k tomu nedostanu. Včera jsme se byli proběhnout. Sice to bylo trochu dál, než obvykle, ale občas se musí vyzkoušet i něco jiného.


Otázka: je možné maraton běžet na pohodu? Odpověď: ano!

13. 5. 2013 - JitkaSt.

Deštivé počasí posledních dnů se z Čech přestěhovalo na neděli na Moravu. Tentokrát mi to ale vůbec nevadilo. Praha se probudila do pěkného slunečného nedělního rána. Vše bylo přichystáno akorát.


Vienna City Marathon 2013

16. 4. 2013 - JitkaSt.

Před půlrokem jsem dostala dárek. Byl opravdu originální. Půlroku jsem se těšila, až ho budu moci použít. Byl to dárek na jedno použití a využít se mohl na konkrétním místě, v konkrétní den a čas. Bylo to startovní číslo na 30.
Obrazem

Actis effector 24.6.2012