Články

 

neděle 13. 10. 2013

Přinášíme základní informace o Běhu pro Gambii v Kroměříži

Kdo se může zúčastnit

 

– Každý, kdo je ochoten pomoci, zasportovat si, pobavit se. Nemusíte být zdatnými běžci, počet uběhnutých koleček závisí čistě na vašich silách a chuti propotit triko. A koneckonců ani běžet nemusíte, kolečka se mohou i ujít. Rozhodující není ani věk, zapojit se mohou mladí i ti s léty zkušenější. V loňském roce při Běhu pro Gambii v Ostravě měl nejmladší účastník 2,5 roku a nejstarší už nechal školní lavice dávno za sebou, běžel dokonce i pes, a to s regulérním startovním číslem.

Jak svou účastí pomohu

 

– Každý běžec dostane listinu, na níž se snaží získat co nejvíce sponzorů pro svůj běh – ti se mu upíší částkou, kterou jsou ochotni zaplatit za každé uběhnuté kilometrové kolečko. Oslovit může rodinné příslušníky, známé, spolužáky, učitele…. A pak už záleží jen na něm, kolik koleček uběhne a k jaké částce se penízky darované jeho sponzory vyšplhají. Myšlenka akce je záměrně formulována takto, aby běžec byl motivován uběhnout co nejvíc, vyhecovat se k výkonu, zároveň aby akce spojila při sobotním odpoledni rodiny, známé, spolužáky, kteří tak aktivně stráví čas spolu se zdravým povzbuzováním. Pomohou potřebným a zároveň udělají něco pro svůj aktivnější život.

Možné je ale také zaplatit

jednorázové startovné, jehož výše záleží jen na možnostech a ochotě pomoci samotných účastníků. Myšlenka akce tak sice ztrácí trochu ze svého kouzla, vytrácí se to napětí, adrenalin, ale ochota pomoci zůstává, a ta si zaslouží uznání.

Jak se mohu přihlásit

 

– můžeš se přihlásit u vybraného učitele vaší školy, který bude mít u sebe přihlašovací a sponzorské listiny. Info získáte také na mailu info@kolaproafriku.cz nebo na webových stránkách www.kolaproafriku.cz, v sekci Běh pro Gambii.

Kdy a kde to proběhne

 

– akce bude zahájena 13. 10. 2013 (neděle) ve 14:00 v Podzámecké zahradě, pod zámkem. Registrace běžců a vydávání startovních čísel bude od 13:00. Ve 14 hodin bude oficiálně odstartováno. Běhat se bude cca do 16:30, pak bude akce ukončena. Po celou dobu bude pro všechny běžce i chodce zajištěno malé občerstvení na doplnění sil a kalorií (voda, ovoce...), tak jako na regulérních běžeckých závodech.

Pokud tě naše akce oslovila,

neváhej a zapoj se. Každý je vítán a každý účastník je vítězem. Vždyť ochotně pomoci, obětovat svůj volný čas, a navíc propotit triko pro někoho, kdo si momentálně sám pomoci nemůže, ale s naší pomocí se dostane ke vzdělání a pak pomůže třeba dalším mnoha dětem v Africe, to určitě stojí za tu námahu a odhodlání. A tu atmosféru, která celé akci vládne, taky nezažiješ doma na kanapi.

Děkujeme a těšíme se na viděnou …

za společnost Kola pro Afriku o.p.s.

Roman Posolda, ředitel společnostiKomentáře