Běh pro Gambii

9. 10. 2013 - JitkaSt.


 

neděle 13. 10. 2013

Přinášíme základní informace o Běhu pro Gambii v Kroměříži

Kdo se může zúčastnit

 

– Každý, kdo je ochoten pomoci, zasportovat si, pobavit se. Nemusíte být zdatnými běžci, počet uběhnutých koleček závisí čistě na vašich silách a chuti propotit triko. A koneckonců ani běžet nemusíte, kolečka se mohou i ujít. Rozhodující není ani věk, zapojit se mohou mladí i ti s léty zkušenější. V loňském roce při Běhu pro Gambii v Ostravě měl nejmladší účastník 2,5 roku a nejstarší už nechal školní lavice dávno za sebou, běžel dokonce i pes, a to s regulérním startovním číslem.

Jak svou účastí pomohu

 

– Každý běžec dostane listinu, na níž se snaží získat co nejvíce sponzorů pro svůj běh – ti se mu upíší částkou, kterou jsou ochotni zaplatit za každé uběhnuté kilometrové kolečko. Oslovit může rodinné příslušníky, známé, spolužáky, učitele…. A pak už záleží jen na něm, kolik koleček uběhne a k jaké částce se penízky darované jeho sponzory vyšplhají. Myšlenka akce je záměrně formulována takto, aby běžec byl motivován uběhnout co nejvíc, vyhecovat se k výkonu, zároveň aby akce spojila při sobotním odpoledni rodiny, známé, spolužáky, kteří tak aktivně stráví čas spolu se zdravým povzbuzováním. Pomohou potřebným a zároveň udělají něco pro svůj aktivnější život.

Možné je ale také zaplatit

jednorázové startovné, jehož výše záleží jen na možnostech a ochotě pomoci samotných účastníků. Myšlenka akce tak sice ztrácí trochu ze svého kouzla, vytrácí se to napětí, adrenalin, ale ochota pomoci zůstává, a ta si zaslouží uznání.

Jak se mohu přihlásit

 

– můžeš se přihlásit u vybraného učitele vaší školy, který bude mít u sebe přihlašovací a sponzorské listiny. Info získáte také na mailu info@kolaproafriku.cz nebo na webových stránkách www.kolaproafriku.cz, v sekci Běh pro Gambii.

Kdy a kde to proběhne

 

– akce bude zahájena 13. 10. 2013 (neděle) ve 14:00 v Podzámecké zahradě, pod zámkem. Registrace běžců a vydávání startovních čísel bude od 13:00. Ve 14 hodin bude oficiálně odstartováno. Běhat se bude cca do 16:30, pak bude akce ukončena. Po celou dobu bude pro všechny běžce i chodce zajištěno malé občerstvení na doplnění sil a kalorií (voda, ovoce...), tak jako na regulérních běžeckých závodech.

Pokud tě naše akce oslovila,

neváhej a zapoj se. Každý je vítán a každý účastník je vítězem. Vždyť ochotně pomoci, obětovat svůj volný čas, a navíc propotit triko pro někoho, kdo si momentálně sám pomoci nemůže, ale s naší pomocí se dostane ke vzdělání a pak pomůže třeba dalším mnoha dětem v Africe, to určitě stojí za tu námahu a odhodlání. A tu atmosféru, která celé akci vládne, taky nezažiješ doma na kanapi.

Děkujeme a těšíme se na viděnou …

za společnost Kola pro Afriku o.p.s.

Roman Posolda, ředitel společnosti

SM systém

Stabilizačně-mobilizační terapie MUDr. R. Smíška. Kompletní program pro regeneraci páteře.

více informací

Atletika pro děti

Atletická školka a přípravka pro děti od 5 do 11 let. Pravidelné tréninky na atletickém stadionu v pátky 16.30-17.30 (do konce října).

více informací

Běhání

Pro radost, kondici, zdraví.

více informací

 

Aktuality


Běh pro Gambii

9. 10. 2013 - JitkaSt.


Přes Hostýnské vrchy pěkně po svých

11. 8. 2013 - JitkaSt.

Pokud nenapíšu několik řádků hned dneska, už se k tomu nedostanu. Včera jsme se byli proběhnout. Sice to bylo trochu dál, než obvykle, ale občas se musí vyzkoušet i něco jiného.


Otázka: je možné maraton běžet na pohodu? Odpověď: ano!

13. 5. 2013 - JitkaSt.

Deštivé počasí posledních dnů se z Čech přestěhovalo na neděli na Moravu. Tentokrát mi to ale vůbec nevadilo. Praha se probudila do pěkného slunečného nedělního rána. Vše bylo přichystáno akorát.


Vienna City Marathon 2013

16. 4. 2013 - JitkaSt.

Před půlrokem jsem dostala dárek. Byl opravdu originální. Půlroku jsem se těšila, až ho budu moci použít. Byl to dárek na jedno použití a využít se mohl na konkrétním místě, v konkrétní den a čas. Bylo to startovní číslo na 30.
Obrazem

Actis effector 24.6.2012